Meie põhitegevuseks on alates 2005. aastast CD ja DVD plaatide tööstuslik tootmine.


Mis on plaatide tööstuslik tootmine? 
Tööstuslik tootmine ehk tiražeerimine ehk pressimine on CD & DVD plaatide tootmine viisil, kus plaat tehakse nullist koos sellel oleva infoga. Alternatiivina on võimalik plaate toota ka duplitseerimise ehk kirjutamisega, kus info kõrvetatakse juba valmis CD-R/DVD-R tooriku peale. Tööstuslikult toodetud CD plaatide eeliseks on nende kõrgem kvaliteet ja pikem eluiga. Puuduseks kõrgem hind väikeste koguste puhul. 

Kuidas käib CD & DVD plaadi tootmine? 
  • Esimeseks etapiks on niklist stamperi ehk pressplaadi tootmine. Seda meie ise ei tee, kasutame partnereid Euroopast, kes on just sellele spetsialiseerunud. Stamperi kvaliteet määrab suurel määral ära CD & DVD kvaliteedi, mistõttu oleme valinud oma partnerid hoolikalt. 
  • Teises etapis algab plaatide tootmine. Plaadid toodetakse spetsiaalsetest plastikgraanulitest, mis kuumutatakse ning kõrgel temperatuuril pressitakse stamperit põhjaks kasutades CD/DVD kujuliseks kettaks. Masinad, mis toodavad CD ja DVD plaate on erinevad. CD plaat on ühekihiline, DVD plaat koosneb kahest omavahel kokku liimitud kihist. Pressitud läbipaistev plastikust ketas sisaldab juba sinu infot - see on sinna sisse pressitud, mistõttu ei tee UV kiirgus või väikesed kriipsud sellele viga nii nagu võib juhtuda CD-R/DVD-R toorikute puhul. Järgmisena kaetakse kettad õhukese alumiiniumi või hõbeda kihiga ning lakitakse spetsiaalse lakiga. 
  • Kolmanda etapina toimub plaatidele pealetrükk offset või Pantone värvidega. Siit liiguvad plaadid edasi pakendamisse. 

Millised on võimalused pakendamiseks? 
  • CD plaatidel on põhiliseks pakendamise viisiks jewelcase ehk plastikst karp või digipack ehk kartongist ümbris. Mõlemal on palju erinevad võimalusi. Vaata täpsemalt SIIT. 
  • DVD plaatide puhul kasutatakse tavaliselt kas plastikust DVD karpi või digipacki ehk kartongist ümbrist. DVD karpe pakume kas musta või läbipaistvat; digipackide võimalused on laiemad. Täpsema info leiad SIIT. 
Meie eesmärk on olla paindlik ja viia ellu täpselt need lahendused, mida sinu projekt vajab. Oleme teinud palju erilahendusi: erinevad papist karbid, raamatud ja erikujulised trükised. Oleme trükkinud ka kile peale.


Uuri lähemalt: 
CD tootmine
DVD tootmine
Trükiteenused